Nowoczesne biuro = zadowolony pracownik?

W dzisiejszych czasach biuro to coś więcej niż przestrzeń do pracy. Teraz biura to zindywidualizowane sfery kreatywności, aktywności i sukcesu.

Odpowiednie biuro to takie, w którym pracownik będzie czuł się swobodnie i pewnie. Musi ono dawać nie tylko poczucie bezpieczeństwa zawodowego, ale również powinno być atrakcyjne wizualnie i technologicznie. Do najbardziej interesujących inwestycji ostatnich lat pod tym względem należą biura Imagine Łódź, w których spotykają się naprawdę atrakcyjne rozwiązania. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym elementom, które sprawiają, że praca w takich biurach staje się przyjemna i rozwojowa.

biuro office

Zindywidualizowana przestrzeń

Każdy pracownik powinien mieć swój własny, niemalże prywatny kąt w biurze. To strefa, w której powinien on posiadać swoje biurko, komputer i przybory piśmiennicze. Ale nie tylko. Okazuje się, że warto zachęcać pracowników do posiadania na swoim biurku przedmiotów prywatnych – zdjęć, maskotek-talizmanów, itp. Ma to dawać im poczucie bezpieczeństwa, pewności i ocieplać wizerunek miejsca pracy.

Technologia i udogodnienia

To coś, co sprawia, że pracownik czuje, że pracuje w miejscu godnym XXI wieku. I nie mówimy tu tylko o ekspresie do kawy czy wentylacji. Udogodnienia technologiczne zaczynają się już u fundamentów, a więc pod wykładziną! A więc tam, gdzie powinny znajdować się poduszki podłogowe. Ponadto – warto przyjrzeć się również systemowi podłogi podniesionej, który na pewno da się odczuć w codziennej pracy. Jasne biuro to podstawa – dobre oświetlenie równa się komfortowi pracy. Co ciekawe – coraz więcej nowoczesnych biur zaopatrzonych jest w system ponadstandardowej wymiany powietrznej, która gwarantuje aktywną cyrkulację świeżego powietrza i zapobiega nieprzyjemnemu zaduchowi panującemu w biurach starszej daty.

office

Oszczędność i dbanie o środowisko

Każdy pracownik chciałby czuć, że pracuje w miejscu nowoczesnym, które nie zamyka się na ochronę środowiska i dbanie o dobro naszej planety. Dlatego właśnie najnowsze technologie pozwalają na używanie energooszczędnego oświetlenia, które nie tylko zużywa mniej energii, ale również generuje niższe rachunki za prąd. Z tego typu rozwiązaniem wiąże się cała psychologiczna sfera pracy w biurze – pracownik nie ma bowiem poczucia, że przez swoją działalność szkodzi planecie.